LHENICKÁ DERNIÉRA "BEZ PUGETŮ". HRÁČSKÉ TORZO NA POSTUPUJÍCÍHO LÍDRA NESTAČILO.

Napsal uživatel Jan Bumba st., Jan Bumba ml. a Pavel Bumba
Pondělí, 21 Červen 2010 19:46

SOKOL KAMENNÝ ÚJEZD - SK LHENICE      5  :  1

Bez improvizace v sestavě, která byla tak charakteristická pro celé lhenické mistrovské jaro, jak jinak, se „symbolicky" neobešla ani „rozlučka" se soutěžním ročníkem 2009/10 v I.B třídě sk.A. K dlouhodobě absentujícím R.Švecovi, T.Tůmovi, J.Babůrkovi, tentokráte pro zranění a jiné důvody přibyli kapitán K.Muška, M.Bárta, J.Schön a P.Borovka. A když k zápasu neodcestovali ani dorostenci J. a P.Prennerovi, byl do hry připraven i vedoucí družstva P.Pavlík. Na již postupujícího lídra, ač též v neúplné sestavě, Lheničtí neměli a přes dvě závěrečné prohry sice udrželi hodnotné 3.místo v tabulce, které obhájili z loňské skupiny B, ale nedosáhli tak na padesátibodovou hranici, jako v minulé mistrovské sezóně, a ztratili i domácí neporazitelnost (prohrou v předposledním kole doma s Jankovem B)...

S týmem se tímto zápasem loučilo hned trio jeho dosud neodmyslitelných tváří  - gólman P.Boška (jenž jako jediný ze zmíněné trojice u týmu zůstává jako vedoucí mužstva a zároveň stále manažer SKL), vedoucí mužstva P.Pavlík a trenér V.Hrachovec. Všem třem patří obrovský dík za vše, co pro "peckářský" fotbal vykonali.

Újezdečtí, navrátivší se již do I.A třídy, neponechali nic náhodě a o svém přesvědčivém vítězství vlastně rozhodli po půlhodině hry, ve které šli do tříbrankového vedení. Ve 13.minutě zahrávali rohový kop a po skrumáži před brankou to byl D.Petr, který nekompromisní střelou k tyči rozvlnil lhenickou síť poprvé (1:0). Běžela 23.min., když z vlastní poloviny unikl M.Fischer a řítící se sám na gólmana Bošku, nedal mu sebemenší šanci (2:0). Ve 25.min. to bylo „po české uličce" lhenickou obranou již 3:0. Přesným lobem zakončoval R.Soukup. Nečekaná herní proluka nastala ve 31.minutě, neboť se zranil domácí gólman Otava a náhradní nebyl připraven. Ta zřejmě přišla „k duhu" Lhenickým, jelikož ti hned ve 34.minutě snížili na 3:1. To P.Lukšovský křižnou přihrávkou našel P.Trnku, toho zastavili domácí za cenu faulu, aby následně J.Růžička, po rozehraném trestném kopu, poslal míč mezi tyče. Více gólového domácí Lhenickým v zápase nedovolili, až snad na možnost P.Lukšovského, po Růžičkově centru, ale ten zcela  sám před brankou míč patřičně netrefil. A tak Újezdečtí pečetili svou výhru dalšími dvěma brankami, nejprve v 55.min., po úniku, zvýšil na 4:1 opět R.Soukup a na konečných 5:1, po lhenické chybné rozehrávce, upravil v 78.minutě, také druhou trefou, M.Fischer. Újezdečtí tak oplatili Lhenickým podzimní porážku 2:1 na jejich hřišti i s úroky.

Fakta zápasu:

SOKOL KAMENNÝ ÚJEZD - SK LHENICE 5:1 (3:1)

Hlavní rozhodčí: T.Sebera , asistenti: J.Sajtl, J.Soukal

Branky: 13.min. D.Petr 1:0 / 23.min. M.Fischer 2:0 / 25.min. R.Soukup 3:0 / 34.min. J.Růžička 3:1 / 55.min. R.Soukup 4:1 / 78.min. M.Fischer 5:1

Sestavy:

SK Lhenice

P.Boška - R.Sura (K), O.Jakl, J.Růžička - L.Kopf, J.Motz - J.Pokorný, P.Trnka I., R.Pořádek -

J.Mrkvička, P.Lukšovský

Střídání:

46.min. - I.Dušek za P.Lukšovského

65.min. - P.Trnka II. za I.Duška

Dále do hry připraven: P.Pavlík

Trenér: V.Hrachovec