Sokol K.Újezd - FC Písek B 0:3 (0:2)

16. 4. 2009

Komentář k zápasu převzatý z webu FC Písek :

Branky: Šafarik, Trantina, Volavka

I když výsledek druhého utkání je jednoznačný, mělo to naše béčko v podstatě složitější než v 1.utkání se Č.Dvory. Domácí se představili jako houževnatý a bojovný soupeř. Utkání začalo velkými šancemi na obou stranách. Hned v 1. minutě našel hostující Šafárik před domácí brankou Bicana, ale jeho nepříliš umístěnou střelu stačil domáci brankář vyrazit na roh. Potom přišly 2 velké chvíle domácího Fišera. Nejprve ve 3. minutě nastřelil tyč hostující branky a o 2 minuty později jej ve vyložené šanci skvěle vychytal brankář Kučera. Hosté si naštestí toto nebezpečí uvědomili, zpřesnili defenzívu a svou rychlostí po stranách hřiště začali dělat domácím problémy. Šance Slezy, Šafárika a Bicana domácí ještě odvrátili. Udeřilo až ve 34. minutě. Po akci levé strany proměnil Šafárik centr Slezy na 0:1. Na 0:2 upravil ve 42. minutě po rohovém kopu Nouska hlavou Trantina. Druhý poločas již unavení domácí odpadli a hosté měli stále výraznou převahu. Bohužel svoje akce nedotáhli do úspěšné koncovky, i když příležitosti Holana, Slezy a Volavky po gólu přímo volaly. Proto jsme museli na zvýšení skóre čekat až do 84. minuty, kdy samostatný únik nekompromisně zakončil Volavka na 0:3.

Náš komentář :

Naše mužstvo, oslabené zraněními (Brejžek, Janás, Zeman, Medek) a nemocemi (Svobodný, Šíma), nastoupilo proti vedoucímu týmu soutěže se vztyčenou hlavou a bylo písecké rezervě statným soupeřem. Bohužel naše šance (Fischer 2x, Weinhard, Stegbauer atd.) zůstaly nevyužity a soupeř to potrestal. Góly jsme dostali ve 35,45 a 90 minutě. Kluci bojovali, snažili se a za to jim patří poděkování. Doufejme, že jim toto nasazení vydrží i do dalších zápasů a už začneme konečně sbírat body. Budeme je k záchraně nutně potřebovat !!!